Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego dni budowania zespołu są dobrym sposobem na powitanie nowego pracownika

6 września 2022

Kiedy nowy pracownik rozpoczyna pracę w Twoim biurze, jest wiele rzeczy, które musisz zrobić, aby pomóc mu się zadomowić i czuć się szczęśliwym w nowej roli.

Ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest to, że czują się niemile widziani i martwią się o swój wybór, być może odchodząc wkrótce potem. Oznacza to tylko, że trzeba rozpocząć cały proces rekrutacji po raz kolejny, wpływając nie tylko morale pracowników, ale wydajność też.

W powitaniu nowego pracownika nie chodzi tylko o to, aby pomóc mu dowiedzieć się, co ma robić w nowej roli. Nie chodzi tylko o szkolenie i pomoc w zrozumieniu, jak powinny przebiegać dni spędzane przy biurku. Chodzi również o to, aby pomóc mu zadomowić się w zespole i stać się jego wartościową częścią. Dzięki temu możesz oczekiwać świeżej energii i pomysłów podczas współpracy przy meblach do sali konferencyjnej.

Czasami dotychczasowi pracownicy mogą być nieco podejrzliwi wobec nowego startupu, zwłaszcza jeśli ten zespół był razem przez długi czas bez żadnych zmian. W takim przypadku trzeba pracować podwójnie ciężko, aby zjednoczyć wszystkich razem. Co powiesz na dni budowania zespołu?

Wiele osób przewraca oczami, gdy słyszy o budowaniu zespołu, ale jest to popularne nie bez powodu. Tego typu działania mają na celu przełamanie barier i zbudowanie więzi zaufania. To jest dokładnie to, co jest potrzebne, gdy nowy pracownik dołącza do istniejącego zespołu. Lub, gdy istniejący zespół czuje się trochę niespokojny o kogoś nowego dołączającego do fałdy.

Obejrzyj ten film, aby zobaczyć kilka przykładowych działań, które możesz wypróbować.

Jak widać, nacisk kładziony jest na dobrą zabawę i wspólne spędzanie czasu. Nie ma konieczności odpowiadania na pytania związane z pracą, chodzi o tworzenie wspomnień i więzi w zespole. Kiedy to zrobisz, praca wykonywana w biurze będzie na pewno wyższej jakości, ponieważ w rezultacie wszyscy będą łatwiej współpracować. Te sesje burzy mózgów z pewnością przyniosą również fantastyczne rezultaty.