Trwa ładowanie proszę czekać ...

Który rodzaj podłogi biurowej jest najbezpieczniejszy i najzdrowszy?

29 września 2022

Przy projektowaniu lub przeprojektowywaniu biura należy pamiętać o wielu aspektach. Nie chodzi tylko o to, jak wygląda i jak działa, ale przede wszystkim o to, jak bezpieczne i zdrowe jest to miejsce.

Jako pracodawca jesteś odpowiedzialny za ogólne bezpieczeństwo i higienę pracy i chociaż pracownicy mają swoje własne obowiązki, to na Twoje barki spada zapewnienie swoim pracownikom bezpiecznego, wygodnego i zdrowego miejsca pracy. Istnieje wiele elementów w tym temacie, ale podłoga jest jednym z nich, który jest często pomijany, ale niezwykle ważne.

Musisz wybrać rodzaj podłogi, która jest nie tylko atrakcyjna i wygląda część, ale która jest również zdrowe i bardzo bezpieczne dla pracowników, którzy są w nowoczesnym biurze na co dzień, jak również gości. Istnieje więcej opcji podłogowych niż możesz sobie zdawać sprawę, z wykładziną dywanową, laminatem lub podłogą z efektem drewna, które są najbardziej powszechne. Które z nich powinieneś wybrać?

Sprawdź tę infografikę, która daje kilka informacji na temat opcji podłogowych dla przestrzeni, która ma dość dużo ruchu pieszego każdego dnia.

Źródło - https://www.strategiesonline.net/infographic-considerations-high-traffic-flooring-solutions/

Rodzaj podłogi, którą wybierzesz, zależy od wielkości biura, tego, jak bardzo jest ono zajęte, oraz Twojego budżetu. Pamiętaj, że wykładzina może być dość tania lub droga, w zależności od tego, gdzie ją kupujesz i jaki rozmiar potrzebujesz. Jednakże wykładzina może zawierać alergeny, które mogą przyczyniać się do powstawania alergii w przestrzeni biurowej. Wykładziny mogą się bardzo łatwo zabrudzić i będą wymagały regularnego odkurzania i głębokiego czyszczenia.

Podłoga laminowana jest prawdopodobnie najbardziej opłacalną opcją i występuje w wielu różnych kolorach i wzorach. Podłoga z efektem drewna może być faux-laminatem lub może być samym drewnem. Podłoga laminowana musi być czyszczona i polerowana regularnie, a w miejscach, gdzie ludzie chodzą regularnie, może się ona zużywać. Oczywiście, wszelkie rozlane płyny muszą być natychmiast sprzątane, a znak "mokrej podłogi" umieszczany jest w dół, aby uniknąć upadku lub poślizgnięcia.

Nie trzeba mówić, że podłoga musi również pasować do wystroju. Jeśli chcesz iść w dół biophilic biura projektowania rout, który jest bardzo uspokajający i stres-busting dla pracowników, jak o neutralnym schemacie kolorów, lub efekt drewna, który ma prawdziwe Matka Natura wibracje?

Zdrowa i bezpieczna podłoga jest ułożona prawidłowo, nie strzępi się na krawędziach, jest utrzymywana w czystości bardzo regularnie, nie jest siedliskiem alergenów i nie przegrzewa biura ani nie sprawia, że jest ono zbyt zimne. Większość biur z pewnością wybierze laminat, ale warto pamiętać, że wszystkie biura są inne. Należy spersonalizować wybór zgodnie z potrzebami, ale zawsze należy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie.