Trwa ładowanie proszę czekać ...

4 zdrowotne zalecenia podczas pracy zdalnej

28 września 2022

Praca zdalna w ostatnich czasach z pewnością przeżywa swój rozkwit. Dla niektórych jest to zmiana wymuszona, ale jest to również coś, co wiele osób wybiera dla siebie.

Pandemia COVID-19 zmieniła nasz sposób pracy i zmusiła wiele osób do pracy w domu, na którą prawdopodobnie nigdy by się nie zdecydowały. Niektórzy mogą to kochać, inni mogą tego nie lubić, ale na razie jest to rzeczywistość. Jednak dla tych, którzy zdecydują się na pracę zdalną, opcje naprawdę są nieskończone. Pracuj z plaży, pracuj z przestrzeni co-workingowej, pracuj z kawiarni, pracuj z mglistego wzgórza, jeśli naprawdę chcesz!

Sprawdź ten film TED talk, który wyjaśnia moc pracy zdalnej.

Jednakże, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozostać zdrowym w pracy, czy to we współczesnym biurze, czy gdzie indziej całkowicie, musisz skupić się na swoim umyśle i ciele jako jednym.

Czego więc powinieneś unikać, gdy pracujesz zdalnie?

Unikaj używania niewygodnych krzeseł

Kiedy pracujesz zdalnie, nie zawsze masz do dyspozycji najwygodniejsze krzesło biurowe. Ważne jest, abyś pamiętał o tym, gdzie zdecydujesz się pracować i zrobił wszystko, aby znaleźć krzesło, które jest nie tylko wygodne, ale także wspierające Twoje ciało. Miejsca do pracy są zazwyczaj wyposażone w ergonomiczne krzesła, ale jeśli nie jest to opcja, upewnij się, że po prostu unikasz sof, łóżek i oczywiście hamaków!

Unikaj nieodpowiednich miejsc

Siedzenie na plaży i wykonywanie pracy może brzmieć idyllicznie, ale to po prostu nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Słońce. Odblaski od słońca mogą łatwo odbić się od ekranu laptopa i przyprawić Cię o poważny ból głowy. Dodatkowo, w takim miejscu nie znajdziesz wygodnych mebli biurowych, a to spowoduje u Ciebie poważne bóle pod koniec dnia. Wybierz odpowiednie miejsce, wykonaj swoją pracę, a następnie ciesz się swoim czasem na plaży, bez pracy!

Unikaj patrzenia w dół na laptopa

Praca zdalna zazwyczaj oznacza pracę z laptopa, ponieważ komputery stacjonarne nie są szczególnie mobilne! Gdy patrzysz w dół na ekran laptopa przez zbyt długi czas, ryzykujesz coś, co nazywa się "tech neck". Jest to ciężar głowy patrzącej w dół, ciągnący się za tył szyi i powodujący bóle. Może to nawet powodować bóle głowy. Zamiast tego użyj podstawki pod laptopa lub wykorzystaj stos książek, aby podnieść ekran do poziomu oczu.

Unikaj długich okresów pracy bez przerwy

Praca zdalna oznacza znacznie mniejszą strukturę niż gdybyś siedział przy biurku. Może to czasem prowadzić do długich okresów pracy bez przerwy. Duży błąd! Upewnij się, że masz regularne przerwy w ciągu dnia, że wstajesz i poruszasz się, a przerwę na lunch zawsze robisz z dala od swojego stanowiska pracy. Twoje zdrowie i wydajność będą Ci za to wdzięczne.

Praca zdalna może być bardzo satysfakcjonująca i dla wielu osób zapewnia równowagę między życiem domowym i zawodowym. Istnieją jednak pewne zagrożenia dla zdrowia, którymi należy się zająć, aby nie skończyć zmagając się z nimi z niewłaściwych powodów.