Trwa ładowanie proszę czekać ...

4 powody, dla których picie wody jest kluczem do zdrowia i produktywności w miejscu pracy

12 września 2022

Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc w stworzeniu lepszego i bardziej produktywnego środowiska pracy. Jednak niektóre z najmniejszych i być może pozornie nieistotnych, są najbardziej skuteczne.

Na przykład, czy wiesz, że zachęcanie pracowników do picia dużej ilości wody może być prawdziwą zmianą w grze?

Większość z nas nie pije wystarczającej ilości wody. Zalecenia dotyczące tego, ile wody jest wystarczające, zmieniają się w zależności od tego, kogo pytasz, ale ogólna zasada to 8 szklanek dziennie o wielkości 8 uncji. Po prostu trzymanie butelki z wodą do uzupełniania na biurku i pamiętanie o tym, aby wstać i napełnić ją, może wystarczyć, aby pomóc Ci pozostać nawodnionym i dać Ci trochę ćwiczeń też.

Aby pomóc Ci zrozumieć, dlaczego musisz pić więcej wody, sprawdź te cztery powody, dla których może to być klucz do bardziej produktywnego i zdrowego środowiska biurowego. Ze wszystkich wskazówek dotyczących pozostania zdrowym w pracy, ta jedna jest kluczowa.

  1. Woda pomaga się skoncentrować - Picie wystarczającej ilości wody oznacza, że jesteś nawodniony, a to pozwala ci skupić się i skoncentrować na zadaniach dłużej i skuteczniej. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak czujesz się ospały i zmęczony, gdy jesteś odwodniony? Szklanka wody może to naprawić!
  2. Woda usuwa fałszywy gł ód - Przez większość czasu, kiedy czujesz się głodny, tak naprawdę wcale nie jesteś głodny, tylko spragniony. Jeśli pomylisz to z rzeczywistym głodem, możesz skończyć podjadając niezdrowe produkty, a wszyscy wiemy, że zdrowe odżywianie jest niezbędne dla dobrego samopoczucia. Pracownicy biurowi są klasyfikowani jako osoby prowadzące siedzący tryb życia, po prostu ze względu na ilość czasu spędzanego w fotelu biurowym. Ćwiczenia są kluczowe, ale również kontrola wagi. Picie wody może pomóc Ci uniknąć niepotrzebnego spożywania kalorii.
  3. Woda daje zastrzyk energii - Kiedy jesteś nawodniony, czujesz się bardziej podniesiony na duchu i masz więcej energii. Pomaga to w wykonaniu większej ilości pracy, a także może napędzić Twoją kreatywność przy nowoczesnych stołach zarządu podczas burzy mózgów na temat problematycznych kwestii!
  4. Woda i zdrowie idą ze sobą w parze - Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, możesz się bardzo rozchorować, więc nie bez powodu powinieneś upewnić się, że codziennie dostarczasz sobie wody. Nie możesz być zdrowy, jeśli jesteś odwodniony, a bóle głowy i ospałość to najmniejsze z twoich zmartwień. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zachować zdrowie w pracy, sięgnij po szklankę wody jako pierwszy port.

Jeśli to nie przekona cię, że musisz pić wodę, a nie napoje gazowane, nic tego nie zrobi! Trzymaj butelkę z możliwością ponownego napełnienia zawsze blisko siebie i popijaj przez cały dzień. Twoje zdrowie i wydajność będą Ci wdzięczne.