Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy świeże powietrze może zwiększyć Twoją produktywność?

4 lipca 2022

Wszyscy wiemy, że aby być produktywnym, musimy robić sobie regularne przerwy. Może się to wydawać sprzeczne z logiką, ale wystarczy dać mózgowi odpocząć, aby odświeżyć umysł i podsunąć nowe pomysły. Ponadto należy oderwać się od biurka w porze w porze lunchuaby zapewnić sobie zmianę otoczenia.

Co jeszcze?

Świeże powietrze!

Odejście od biurka i wyjście na zewnątrz to ważny element nie tylko zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także po to, by w magiczny sposób pobudzić energię w mózgu. Po powrocie zauważysz, że jesteś w stanie lepiej się skupić i skoncentrować, a nowe pomysły mogą przychodzić Ci o wiele łatwiej niż wcześniej.

Zobacz ten film, by dowiedzieć się, dlaczego świeże powietrze i produktywność są ze sobą tak ściśle powiązane.

Jak widać, osoby, które spędzają zaledwie 15 minut na świeżym powietrzu, są bardziej produktywne niż te, które tego nie robią. Ponadto, w chaosie dnia pracy można się na chwilę wyluzować, odstresować i w zasadzie mieć trochę czasu dla siebie. Zażywanie dużej ilości świeżego powietrza jest dlatego koniecznością.

Jeśli siedzisz przy stole z litego dębu w sali konferencyjnej na długim spotkaniu, możesz nie mieć możliwości przerwy ale gdy nastąpi przerwa w obradach, nie znikaj w kawiarni, tylko wyjdź z kawą na zewnątrz! Dzięki temu będziesz w stanie o wiele efektywniej uczestniczyć w spotkaniu, a dzień nie będzie się tak dłużył.

Wprowadź naturę do środka

Oprócz dbania o to, by jak najczęściej wychodzić na zewnątrz, warto pomyśleć o wprowadzeniu więcej natury do istniejącej przestrzeni biurowej.

Otwórz okna i wpuść do biura naturalne powietrze, unikając konieczności stosowania osuszającej klimatyzacji lub wentylatorów. Wprowadź do środka kilka roślin biurowych i pozwól im wykonywać swoją pracę polegającą na oczyszczaniu powietrza, a jednocześnie poprawianiu nastroju i zwiększaniu wydajności.

Zmień kolorystykę na naturalną, a przekonasz się, że w rezultacie Twoi pracownicy poczują się bardziej zen i zrelaksowani. Biophilic office design, czyli sztuka wprowadzania naturalnych elementów do wnętrza, to fantastyczny sposób na atrakcyjne zaprojektowanie całej przestrzeni biurowej, a jednocześnie na zwiększenie produktywności i morale. Nie musi to kosztować fortuny, a jeśli nie chcesz iść drogą żywej ściany lub ogromnego drzewa we wnętrzu, nie musisz tego robić! Jest to rodzaj naturalnego projektu, który można zredukować, a także pozwala on na "pójście na całość", jeśli naprawdę tego chcesz!

Ponadto warto pomyśleć o aktywnych metodach pracy, takich jak biurka z regulacją wysokości biurka z regulacją wysokości. Oznacza to, że po przerwie dostajemy zastrzyk energii, co znacznie zwiększa liczbę pomysłów i tempo pracy.

Myśląc nieco nieszablonowo i zwracając się o pomoc do matki natury, można zwiększyć produktywność na niezliczone sposoby, nie wydając przy tym fortuny. Jeśli pogoda nie jest najlepsza i chcesz wyjść na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, dlaczego nie wydzielić zadaszonej przestrzeni na zewnątrz swojego biura? Dzięki temu pracownicy będą mogli wyjść na świeże powietrze, nie moknąc na deszczu!

Istnieje niezliczona liczba pomysłów związanych ze świeżym powietrzem i naturą. Wszystko, co musisz zrobić, to wykazać się odrobiną kreatywności i w pełni zrozumieć, że świeże powietrze może być największym narzędziem zwiększającym wydajność pracy, jakie masz do dyspozycji. A najlepsza wiadomość? Świeżego powietrza jest pod dostatkiem i jest całkowicie bezpłatne!