Trwa ładowanie proszę czekać ...

Cechy biura koncentrujące się na poprawie zdrowia psychicznego

27 maja 2022

Żyjemy w stresujących czasach i jeśli firma chce być superproduktywna, musi dbać o swój najcenniejszy kapitał - pracowników.

Firmy takie jak Apple czy Google mają to opanowane do perfekcji - mają studia jogi, siłownie, pokoje do drzemki, baseny z piłeczkami, ogromne przestrzenie ogrodowe... i prawdopodobnie mają je większe i lepsze niż ktokolwiek inny! Choć Twoja firma może nie mieć miejsca na sauny i spa, możesz rozważyć kilka innych rozwiązań, takich jak wygodne meble biurowe i jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz.

Pracownicy nie mogą siedzieć przy biurkach 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, to po prostu niewykonalne, a przerwy są konieczne! Podczas przerw lub gdy pracownicy czują, że po prostu muszą oderwać się od swoich biurek, daj im jakieś miejsce - to takie proste!

Wiele firm ma na miejscu centra fitness, a jeśli nie ma w nich miejsca, oferuje zniżki do pobliskich centrów. W czasie przerwy na lunch można zorganizować sesje jogi, a w słoneczne dni wykorzystać ogród, jeśli go posiadasz. W celu zapewnienia pełnego relaksu należy udostępnić miejsca w stołówce, być może urządzonej w stylu kawiarni.

Skupiając się na tych dodatkach, pomagasz swoim pracownikom radzić sobie ze stresem i presją. Zdrowie psychiczne to temat, o którym nikt nie chce mówić, ale o którym każdy powinien od czasu do czasu porozmawiać. Firmy, które koncentrują się na dobrym samopoczuciu psychicznym swoich pracowników, odniosą znacznie większy sukces niż inne. Oczywiście jest to również kwestia indywidualnych stanowisk pracy, więc jeśli szukasz najlepszego zestawu mebli biurowych, zadzwoń do nas pod numer 0800 0125 654 lub napisz do nas.

Jakie elementy sprzyjające zdrowiu psychicznemu posiada Twoje biuro?