Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak przygotować się do wyceny

25 lipca 2022

Słowo "ocena" nie spotyka się raczej z dużym entuzjazmem. Powód? Wokół idei corocznych ocen panuje ogromne piętno, ale prawda jest taka, że są one w rzeczywistości bardzo cennym narzędziem rozwoju.

Oceny nie powinny być wykorzystywane do wskazywania ciągłego strumienia negatywów. Zamiast tego, powinny być wykorzystywane do podkreślania pozytywów, wspominania o wszelkich możliwych problemach i tworzenia planu rozwoju na przyszłość. Istnieje wiele alternatyw dla ocen, ale większość firm trzyma się tego samego modelu.

Przed spotkaniem z oceną dobrze jest sporządzić z biurka notatki na temat tego, co chciałbyś omówić i jakie masz życzenia szkoleniowe. Możesz również zostać poproszony o wypełnienie formularza oceny wstępnej lub samooceny. Sprawdź tę infografikę, która podkreśla kilka głównych punktów, o których należy pamiętać.

Źródło - https://medium.com/@GroSum/infographic-6-tips-to-write-self-appraisal-ba1ae6303a51

Przygotowanie do oceny tak naprawdę sprowadza się do tego, aby po prostu mieć kilka pomysłów na to, o czym chciałbyś porozmawiać. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twój przełożony będziecie mogli ukierunkować dyskusję na pozytywne elementy.

Co sądzisz o ocenach?