Trwa ładowanie proszę czekać ...

Mile widziany rozwój biur na wolnym powietrzu

29 maja 2022

Czy nie byłoby miło w miesiącach letnich móc usiąść na zewnątrz i pracować, wdychając świeże powietrze? Pomysł brzmi świetnie, ale oczywiście są jeszcze alergie, osy i inne problemy, z którymi trzeba się zmierzyć!

Jednak sama myśl o tym poprawia nastrój, prawda? To dlatego, że świeże powietrze poprawia nastrój i zwiększa wydajność pracy. Świeże powietrze może również pomóc zminimalizować liczbę chorób w biurze.

Mając to na uwadze, wiele firm decyduje się na tworzenie biur na otwartym powietrzu. Nie jest to dokładnie to, na co wygląda; nie będziesz przecież przenosił swoich najlepszych mebli biurowych na zewnątrz, aby walczyć z żywiołami! Zamiast tego są to biura z tarasami, więc jeśli chcesz usiąść na zewnątrz, możesz to zrobić, ale jeśli nie chcesz, nadal korzystasz z obiegu świeżego powietrza i obfitego słońca (miejmy nadzieję!).

Pomysł stworzenia biur na świeżym powietrzu wynika z wielu badań, które wykazały, że poziom wydajności pracowników wzrasta, gdy jakość powietrza ulega poprawie. Stwierdzono również, że pracownicy biurowi w Wielkiej Brytanii spędzają niezwykle mało czasu na zewnątrz - przeciętny Brytyjczyk spędza 92% dnia w pomieszczeniach zamkniętych, siedząc przy owalnych stołach do posiedzeń zarządu, stacjach roboczych lub zwykłych biurkach, nie korzystając z dobrodziejstw matki natury.

Czy chciałbyś pracować w biurze na świeżym powietrzu?