Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak zachować pogodę ducha podczas ciemnych zimowych dni

13 lipca 2022

Podczas najciemniejszych dni zimą, może się wydawać, że słońce nawet nie przeszkadza w przebijaniu się przez chmury.

Wstajemy w ciemności, idziemy do pracy w ciemności i wydaje się, że wracamy z pracy do domu również w ciemności.

To może być przygnębiające jeśli się na to pozwoli.

Oczywiście, nawet przy najbardziej pozytywnym mindsets, zima może spowodować a bout bluesa od czasu do czasu. Jest to również stresujący okres w roku, z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, ogromną ilością do zrobienia i zimną pogodą, aby zrobić to wszystko.

Nic dziwnego, że czasem siedzimy przy biurkach i gapimy się w okno, żałując, że nie ma już lata.

Jeśli jesteś kimś, kto regularnie znajduje się w środku zimowego bluesa, sprawdź tę infografikę, aby poznać kilka przydatnych sposobów na wyciągnięcie się z niego.

Źródło - https://www.concordialm.org/blog/7-tips-to-help-seniors-beat-the-winter-blues

Podczas gdy siedzisz przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, współpracując nad projektem, łatwo jest pozwolić, aby ciemność zimy spowodowała obniżenie nastroju w pomieszczeniu. Klucz? Zaaranżowanie miejsca pracy w taki sposób, aby podnieść morale, niezależnie od pory roku.

Tak, zwykle chodzimy do pracy i wracamy z niej w półmroku, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą być przygnębieni! Ostatnie trzy miesiące roku są pełne zabawy, sezon świąteczny jest tuż za rogiem, zbliżają się spotkania towarzyskie, a w sklepach z kawą pojawiają się świąteczne napoje!

Więc, jak można zorganizować swoje biuro, aby zapewnić, że każdy pozostaje upbeat podczas tych zimowych miesięcy?

Spójrz na swój wystrój

Czy Twój wystrój jest ogólnie dość ciemny, czy może podnoszący na duchu? Pomyśl o dodaniu kilku plamek koloru, może jakieś nowe dzieło sztuki, lub można pomyśleć o dodaniu w niektórych nowych roślin biurowych, aby zwiększyć nastrój i poprawić jakość powietrza.

Ściany wokół ciebie mogą łatwo wpłynąć na twoje samopoczucie, a jeśli są jasne, kolorowe i zabawne, nie jest trudno wchłonąć tę energię.

Zapewnij sobie dużo świeżego powietrza i naturalnego światła

Chociaż na zewnątrz może być teraz chłodniej, ważne jest, aby mieć dużo świeżego powietrza i naturalnego światła. Oznacza to, że możesz otworzyć okno lub wyjść na zewnątrz, aby zrobić sobie przerwę od czasu do czasu. Dzięki temu będziesz miał dobry impuls do skupienia się, ale także pomożesz sobie poczuć się lepiej.

Można również spojrzeć na oświetlenie w biurze i upewnić się, że nie jest zbyt ciemne lub zbyt jasne, jak to z pewnością wpłynie na to, jak pracownicy czują się siedząc przy swoich eleganckich nowoczesnych biurkach!

Zaplanuj coś zabawnego

Sezon świąteczny jest prawie na nas, a to oznacza planowanie swojej pracy Christmas outing! Wyznacz kogoś, kto będzie czynił honory, lub zbierz grupę, która podzieli się pracą. Posiadanie czegoś, na co można się cieszyć, podniesie morale i pomoże ci poczuć się o wiele bardziej optymistycznie, gdy słońce na pewno nie świeci.

Jedz zdrową i zrównoważoną dietę

Nie będziesz czuć się wspaniale w sobie, jeśli jesteś binging na żywności komfortu, ponieważ jest ciemno na zewnątrz. Zamiast tego, skupić się na zdrowej i zrównoważonej diety i zobaczysz, jak wiele lepiej czujesz się w wyniku. Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, pij dużo wody i ciesz się smakołykami z umiarem. Powinieneś również upewnić się, że wykonujesz dużo ćwiczeń, a jeśli możesz wyjść na zewnątrz, skorzystasz z naturalnego światła!

Zimowe miesiące mogą być o wiele ciemniejsze niż letnie, a na pewno o wiele zimniejsze, ale to nie znaczy, że muszą być przygnębiające i stale ciemne. Znajdź sposoby, aby wstrzyknąć trochę słońca poza sezonem do swoich dni i zauważysz, że twój nastrój jest na górze.