Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najlepsze wskazówki dotyczące rodzajów podłóg biurowych

24 kwietnia 2022

W tworzeniu biura i jego wystroju nie chodzi tylko o biurka, krzesła, miejsce na chłodziarkę do wody i miejsce, w którym można zrobić sobie kawę, ale o ogólny projekt, o to, jak się w nim czujemy i jakie wrażenie wywiera na osobach, które się w nim znajdują.

Pomyśl o tym racjonalnie, czy gdybyś pracował w nudnym biurze, w którym nie ma światła, panuje nudny wystrój, a wszystko jest po prostu nudne i nieinspirujące, czułbyś, że chcesz tam być? Czy chciałbyś dać z siebie wszystko? Prawdopodobnie nie. Istnieje wyraźny związek z wydajnością, morale i jakością pracy, jeśli chodzi o sposób, w jaki biuro jest zaprojektowane i urządzone. Chodzi tu o meble biurowe, ściany, oświetlenie, okna i ilość naturalnego światła oraz widok, ale także o podłogę.

Źródło: www.eastcoastfl.com/2015/07/choosing-the-best-commercial-flooring-type-for-your-business/

Podłoga to nie tylko coś, na czym można stanąć, to nie tylko fundament, po którym można chodzić, to część wystroju biura, a jeśli nie zrobisz tego dobrze, może to zrujnować cały wygląd i nastrój.

Podłoga w biurze musi być funkcjonalna, ale musi też dobrze wyglądać, ponieważ każdy, kto wchodzi do biura, musi mieć w pamięci pierwsze wrażenie. Podłoga musi być odporna na zużycie, musi być łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu, musi być efektywna kosztowo, a także musi być super trwała, aby wytrzymać próbę czasu.

Zatem, jakie rodzaje podłóg są możliwe do zastosowania w nowym projekcie biura? Czy zdecydujesz się na podłogę z drewna, wykładziny, czy może na mieszankę różnych rodzajów podłóg w swoim biurze? Zacznijmy odkrywać!

Istnieje wiele opcji, które możesz wybrać, a nawet możesz mieszać różne materiały i łączyć je ze sobą, aby stworzyć prawdziwie indywidualny wygląd. W końcu w różnych częściach biura mogą być potrzebne różne rodzaje podłóg. Możesz wybrać płytki, albo winylowe lub dywanowe, możesz wybrać laminat, co powiesz na pełny wygląd dywanu, lub możesz zdecydować się na kamienną podłogę. Wybór naprawdę należy do Ciebie, ale musisz dokładnie przemyśleć swoje potrzeby, zanim wydasz pieniądze na ostateczną decyzję.

Dlaczego podłoga jest ważna?

Wspomnieliśmy już, czym powinna charakteryzować się podłoga, np. być trwała i odporna na zużycie, ale dlaczego jest ważna? Czy podłoga nie jest po prostu podłogą? Nie, nie jest!

Podłoga musi służyć celom danego pomieszczenia. Nie jest więc dobrze mieć śliską podłogę z marmurowego kamienia przy wejściu do biura, które wychodzi bezpośrednio na ulicę. Jeśli pada deszcz, ludzie będą wchodzić prosto do środka i w końcu się przewrócą. W takim przypadku, oprócz marmurowej podłogi, należy pomyśleć o matach antypoślizgowych. Innym przykładem jest wykładzina dywanowa. Wiele biur decyduje się na takie rozwiązanie, ale jeśli chcesz nadać swojemu biuru nowoczesny i współczesny wygląd, prawdziwie energetyczny i sprzyjający pracy zespołowej, wykładzina dywanowa nie spełni swojej roli tak dobrze, jak wykładzina winylowa lub kafelki.

Podłoga daje odpowiednie wrażenie, a wrażenie jest bardzo ważne. Kolejną kwestią do rozważenia są krzesła biurowe. Może się to wydawać mało istotne, ale krzesła na kółkach nie poruszają się tak dobrze po wykładzinie, jak po płytkach! Jeśli w Twoim środowisku pracy ludzie ciągle się przemieszczają, zarówno pieszo, jak i na krzesłach, musisz pozwolić im na swobodne poruszanie się!

Oczywiście, na koniec dnia, podłoga jest bardzo ważna, ponieważ stanowi fundament biura. Nie możesz postawić biurek i drukarek na cienkim podłożu!

Jak podłoga wpisuje się w projekt biura?

Wiemy, że wysokiej jakości, atrakcyjne i wygodne biuro podniesie morale pracowników, a tym samym zwiększy wydajność, ale jak podłoga ma się do tego?

Możesz mieć najbardziej atrakcyjny wystrój biura, ale może on łatwo zostać zrujnowany, jeśli podłoga nie pasuje do ogólnego projektu. Jak już wspomnieliśmy, podłoga musi odpowiadać potrzebom osób, które w niej pracują, ale pod względem estetyki, podłoga może naprawdę zmienić lub zepsuć projekt biura.

Porady dotyczące projektowania podłóg

Jeśli nie możesz znaleźć inspiracji dla swojej podłogi, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Używaj różnych kolorów, aby zainspirować nastrój

Niektóre kolory wywołują określone nastroje. Na przykład, niebieski jest znany jako uspokajający, czerwony jako namiętny, zielony jako inspirujący do kreatywności i tak dalej. Jeśli masz strefę współpracy, powinieneś wybrać jasny kolor, który będzie sprzyjać rozmowom i pracy zespołowej. Jeśli natomiast jest to obszar przeznaczony do pracy w ciszy, dlaczego nie wybrać uspokajającej niebieskiej podłogi? Światło będzie się odbijać od podłogi, a gdy naturalne światło będzie wpadać do środka, kolor podłogi przyniesie pożądany efekt.

Zapoznaj się z różnymi rodzajami podłóg

Nie możesz podjąć świadomej decyzji, jeśli nie znasz wszystkich opcji, które masz przed sobą. Dlatego zanim zdecydujesz się na ostateczny wybór, zapoznaj się z różnymi rodzajami podłóg. Kto wie, być może istnieje lepsza opcja, o której nie pomyślałeś! Kiedy już to zrobisz, możesz sprawdzić, jakie rodzaje podłóg pasują do różnych części Twojego miejsca pracy.

Nigdy nie pomijaj mat

Wspomnieliśmy wcześniej o niebezpieczeństwach związanych ze śliskimi kamiennymi podłogami i deszczem, i w tym przypadku maty są najlepszym rozwiązaniem. Prawidłowo zainstalowane maty, np. przymocowane tak, by nie zsuwały się z pożądanego obszaru, nie tylko uchronią podłogę przed zniszczeniem na zbyt wczesnym etapie jej eksploatacji, ale także zapewnią dodatkowe poczucie zdrowia i bezpieczeństwa w biurze, co bez wątpienia jest jedną z najważniejszych kwestii do rozważenia.

Rozważ możliwość mieszania

Większość rodzajów podłóg może szczęśliwie współistnieć obok siebie, pod warunkiem, że są zainstalowane prawidłowo i w estetyczny sposób. Tak więc, jeśli chcesz wykładzinę dywanową, być może w części biura przeznaczonej na przerwy, ale chcesz płytki w pozostałej części, nie musisz trzymać się tylko jednej opcji! Bezproblemowe przejście z jednego rodzaju podłogi do drugiego jest całkowicie możliwe i będzie służyć różnym celom Twojego biura.

Pomysły na podłogi dla różnych części Twojego miejsca pracy

Sprawdźmy kilka najbardziej odpowiednich rodzajów podłóg dla najczęściej spotykanych części Twojego miejsca pracy, w tym:

  • Recepcja
  • Przestrzeń na planie otwartym
  • Stołówka
  • Pomieszczenia z przerwami
  • Pomieszczenia zarządu

Recepcja

W recepcji będzie panował duży ruch, dlatego należy wybrać podłogę łatwą do czyszczenia i trwałą, a także dobrać odpowiednie siedziska, które będą dopełnieniem całego projektu. Ponownie, należy rozważyć maty przy drzwiach, aby utrzymać rzeczy bezpieczne i czyste, ale co powiesz na płytki dla reszty przestrzeni? Możesz znaleźć płytki z błyszczącymi drobinkami, które mienią się w świetle - to z pewnością sprawi profesjonalne i eleganckie wrażenie na osobach, które po raz pierwszy wejdą do Twojej recepcji, zanim jeszcze dotrą do lady recepcyjnej.

Przestrzeń na planie otwartym

Biuro na planie otwartym będzie dość hałaśliwą przestrzenią i choć istnieją sposoby, aby to zminimalizować, np. izolacja akustyczna innych pomieszczeń, ścianki działowe, a nawet słuchawki, można wiele zdziałać, wybierając odpowiedni rodzaj podłogi. Biurowe płytki dywanowe świetnie nadają się do tego typu pomieszczeń, ponieważ nie tylko można wybrać wiele różnych kolorów i wzorów, ale płytki te mają również doskonałe właściwości akustyczne i dźwiękoszczelne, pochłaniając hałas i tworząc ogólnie mniej chaotyczną atmosferę.

Obszar stołówki

Podobnie jak w recepcji, w stołówce będzie duży ruch, a ponadto należy wziąć pod uwagę kwestie higieny. W stołówce będą rozlane płyny, które trzeba będzie wytrzeć, a pracownicy stołówki muszą być w stanie prawidłowo sprzątać. Dywan nie jest tu dobrym wyborem, ale dobrym wyborem są podłogi drewniane, a także winylowe. Kolor będzie całkowicie zależał od wystroju stołówki, ale można znaleźć te rodzaje podłóg w szerokiej gamie kolorów.

Strona Przestrzeń do przerw i sale konferencyjne

Połączymy te dwa obszary razem, ponieważ oba mają takie same odczucia i wymagania dotyczące podłóg. Możesz się zastanawiać, dlaczego tak mówimy, ale chodzi o akustykę i czynnik komfortu. Pomieszczenia te pełnią dwie zupełnie różne funkcje, ale sala konferencyjna będzie prawdopodobnie miejscem o dużym natężeniu ruchu i dlatego wymaga trwałej podłogi, ewentualnie takiej, która pochłania hałas. Sala konferencyjna to kolejny obszar o dużym natężeniu ruchu, w którym hałas musi być minimalny, aby można było dzielić się rozmowami i pomysłami.

Podłogi winylowe są tu dobrą opcją, ponieważ mają mocną warstwę, którą pokrywa się wierzch, co daje bardziej trwałą i długowieczną opcję podłogową. Ponownie, istnieje wiele opcji wystroju, więc możesz nadać swojej przestrzeni profesjonalny lub zabawny wygląd, w zależności od swoich potrzeb! Układ Twojej sali konferencyjnej może być dostosowany do podłogi, a do wykończenia wyglądu możesz dodać wysokiej jakości krzesła do sali konferencyjnej.

Co sądzisz o podłodze biurowej, którą masz obecnie na miejscu? Czy jesteś z niej zadowolony, czy może czujesz, że jesteś gotowy na zmianę? Czy masz jakieś pomysły, o których nie wspomnieliśmy? Zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami poniżej, jeśli jesteś na poszukiwania nowego wystroju biura, podłogi lub w inny sposób, sprawdź meble biurowe blisko mnie online, i znaleźć ogromny wybór.