Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie są różnice między kreatywnymi a zwinnymi miejscami pracy?

12 czerwca 2022

Projekt biura nie jest tak prosty i suchy, jak mogłoby się wydawać. Istnieje niezliczona ilość opcji do wyboru, a znalezienie tej właściwej dla Twojej firmy wymaga czasu i wysiłku.

Dwa najpopularniejsze formaty, o których można obecnie usłyszeć, to zwinne i kreatywne miejsca pracy. Z pozoru wyglądają one dość podobnie, ale gdy zagłębimy się w szczegóły, przekonamy się, że w rzeczywistości nieco się różnią.

Zobacz ten film, aby dowiedzieć się, jak wygląda zwinna przestrzeń robocza i dlaczego jest to świetny pomysł dla Twojej firmy.

Zwinna przestrzeń robocza jest projektowana z myślą o zadaniu, a pracownicy wybierają miejsce pracy, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w ramach danego zadania. Może to być wykorzystanie biurek o regulowanej wysokości do koncentracji lub wysokich stołków do współpracy przy stole do burzy mózgów. Wszystko jedno, co będzie najlepsze.

Z drugiej strony, kreatywne miejsce pracy jest po prostu zaprojektowane z myślą o pomysłach i współpracy. W tego typu przestrzeni nie kładzie się dużego nacisku na zróżnicowanie zadań, chodzi raczej o zapewnienie pracownikom inspiracji i motywacji poprzez relaksującą, kreatywną atmosferę panującą w pomieszczeniu. Niekoniecznie będą wydzielone strefy, ale całe biuro na planie otwartym będzie miało innowacyjny charakter.

Jak myślisz, które rozwiązanie jest najlepsze dla Twojej firmy?