Trwa ładowanie proszę czekać ...

Siła sztuki w biurze

19 kwietnia 2022

Każdy słyszał o potędze koloru w pomieszczeniu i o tym, jak może on zmieniać nastrój, wpływać na produktywność i w zasadzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, której nie powstydziłyby się żadne luksusowe, designerskie krzesła.

Kolory mogą uspokajać, mogą złościć, mogą być wykorzystywane do obniżania poziomu stresu i ogólnie rzecz biorąc, mają bardzo silny wpływ na mózg. Czy sztuka ma taki sam wpływ?

Tak!

Coraz więcej miejsc pracy zaczyna rozumieć siłę sztuki i sposoby jej wykorzystania w miejscu pracy. W aranżacji wnętrz biurowych kiedyś chodziło tylko o to, na jaki kolor pomalować ściany, ale dziś chodzi o coś znacznie więcej. Chodzi o naturalne i sztuczne światło, o ergonomiczne meble biurowe i biurka, a także o podział na strefy, aby stworzyć odpowiednie miejsce pracy dla właściwego rodzaju wymaganej pracy. Czy rozważyłbyś umieszczenie w swoim biurze gustownych lub utrzymanych w jasnych barwach dzieł sztuki? Czy pasowałaby ona do obecnego wystroju, czy może trzeba by było nieco zmienić wystrój?

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, czy sztuka w miejscu pracy jest dla Ciebie, czy nie, sprawdźmy, jakie korzyści może Ci przynieść.

Sztuka sprawia, że miejsce wygląda lepiej

Oczywiście, sztuka w gustownym lub jaskrawym kolorze wygląda świetnie na każdej ścianie, a już na pewno lepiej niż plansze ścienne i puste przestrzenie! Niewątpliwie słyszałeś o dodawaniu roślin do biur, co nadaje przestrzeni bardziej naturalny i "niebiurowy" charakter. Zwykle nie kojarzymy sztuki z miejscem pracy; zazwyczaj jest ona bardziej kojarzona z domami i restauracjami. Dodając sztukę, pozbawiasz biuro nudy i wnosisz do niego powiew świeżego powietrza. Mówiąc prościej, sztuka dodaje koloru i tworzy bardziej nowoczesną i świeżą atmosferę.

Sztuka może obniżyć poziom stresu

Możemy tu mówić o sztuce żywej, np. drzewku bonsai, lub o sztuce malowanej lub rysowanej, ale niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, sztuka każdego rodzaju może pomóc w obniżeniu poziomu stresu. Oczywiście redukcja stresu w miejscu pracy jest koniecznością. Powszechnie wiadomo, że z powodu stresu traci się więcej dni w pracy niż z jakiegokolwiek innego powodu, a jeśli chodzi o pieniądze i wydajność, utrzymywanie poziomu stresu na jak najniższym poziomie jest czymś, co każdy pracodawca powinien robić. Jeśli włączenie sztuki do miejsca pracy ma na to wpływ, to chyba nie ma wątpliwości?

Sztuka tworzy spokojniejszą i bardziej innowacyjną przestrzeń

Udowodniono, że rośliny i zieleń tworzą spokojniejszą przestrzeń, która pozwala pracownikom się skoncentrować, ale sztuka może zrobić to samo. Jeśli w dziełach sztuki zastosujesz kolory, które są tak samo uspokajające jak rośliny, np. zielenie, błękity itp. Umożliwienie pracownikom koncentracji zwiększy ich produktywność, a tym samym zyski. Innowacyjne miejsce pracy zapewnia także poczucie dumy wśród pracowników, daje im miejsce, w którym chcą pracować, do którego chcą chodzić każdego dnia, a sztuka może być częścią tworzenia tego wizerunku. Oczywiście, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pracy, powinieneś włączyć do swojej aranżacji inne meble biurowe, takie jak ścianki działowe i szafy biurowe, ale sztuka jest doskonałym punktem wyjścia do projektowania.

Sztuka pokazuje osobowość firmy

To, co pokazujesz światu zewnętrznemu, kształtuje jego opinię o Tobie jako całości. Większość z nas wyrabia sobie pierwsze wrażenie o czymś lub kimś w ciągu kilku sekund, a jeśli nie pokażesz światu zewnętrznemu najlepszego wrażenia o sobie, ludzie wyrobią sobie o Tobie własne zdanie, a Ty nie będziesz miał w tej kwestii wiele do powiedzenia. W świecie biznesu pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Klient jest bardziej skłonny do współpracy z firmą, jeśli jej recepcja i przestrzeń robocza są czyste, schludne, wyglądają innowacyjnie i nowocześnie. Mniej prawdopodobne jest, że wybierze właśnie Ciebie, jeśli Twoja przestrzeń będzie nieuporządkowana, pozbawiona osobowości, brudna i ogólnie rzecz biorąc, będzie tkwić w ubiegłym wieku. Sztuka pokazuje, że myślisz przyszłościowo, a wybierając starannie swoje dzieła sztuki, możesz pokazać swoją osobowość tym, którzy odwiedzają Twoje biuro i pomieszczenia.

Sztuka pokazuje Twoją wyrafinowaną stronę

Wysokiej jakości dzieło sztuki, starannie umieszczone, pokazuje Twoją wyrafinowaną, jakościową stronę. Pokazuje, że dbasz o wygląd, a w świecie biznesu to się bardzo liczy. Dlatego wybierając rodzaj dzieła sztuki, które ma się pojawić w Twoim miejscu pracy, musisz robić to bardzo ostrożnie. Zawsze wybieraj coś, co odzwierciedla Twoją firmę i to, co ona reprezentuje. Jeśli jesteś firmą, która ma powiązania z naturą, np. rolnictwem, wybierz dzieła sztuki, które pokazują tę stronę Twojej działalności. Jeśli natomiast Twoja firma jest związana z opieką nad dziećmi, wybierz coś bardziej kolorowego i abstrakcyjnego. Widzisz, do czego zmierzamy.

Przy wyborze grafiki stosuj te same zasady, co przy tworzeniu strony internetowej. Muszą być odpowiednie, odzwierciedlać to, kim jesteś i czym się zajmujesz, a także dobrze się prezentować.

Sztuka może uchwycić to, co niewidzialne

Odpowiednie dzieło sztuki może powiedzieć coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Może to brzmieć jak sprzeczność, ale zrozum nas! Koneserzy sztuki nie tylko patrzą na obraz przed sobą i mówią "ten kolor jest ładny", "ten kształt jest wspaniały", ale patrzą poza to, co mogą zobaczyć, szukają ukrytego przesłania. Dzieło sztuki musi mówić coś o historii firmy, o zapale i determinacji jej pracowników, a także odzwierciedlać ducha całej organizacji. Wszystko to może okazać się nieocenione w przypadku stałych klientów odwiedzających biuro, ponieważ wzmacniasz swoją markę i przekaz za pośrednictwem sztuki. Nie ma nic bardziej przyszłościowego niż to!

Ponadto, jeśli firma prowadzi interesy za granicą lub jej działalność ma charakter globalny, warto pomyśleć o dziełach sztuki przedstawiających różne miejsca na świecie, np. fotografie. Świadczy to o poważnym podejściu do biznesu globalnego i jest czymś więcej niż tylko pięknym zdjęciem znanego miejsca. Ponadto takie fotografie są motywujące dla pracowników, ponieważ pokazują im, że prowadzą biznes, który wykracza poza cztery ściany.

Wybór dzieł sztuki

Nie chodzi tylko o to, by pójść do najbliższej galerii lub sklepu z dekoracjami i wybrać jakieś ładnie wyglądające dzieło sztuki, ale o to, by wybrać je bardzo starannie. Poruszyliśmy już kwestię odzwierciedlenia tego, czym zajmuje się Twoja firma, więc zanim dokonasz wyboru, musisz przeprowadzić burzę mózgów z kilkoma pomysłami. Ponadto pomyśl o kolorach, które uspokajają, i o jaskrawych kolorach, które sprzyjają innowacyjnemu myśleniu. Zapytaj pracowników, co o tym sądzą, a może nawet wyznacz osobę, która dokona wyboru za Ciebie! Dzięki temu pracownicy poczują się bardziej docenieni, ponieważ pytasz ich o zdanie w sprawie czegoś tak ważnego, jak cały wystrój biura.

Bycie na bieżąco z trendami w projektowaniu biur jest bardzo ważne w tym myślącym przyszłościowo świecie, ale sztuka może być nowoczesna lub współczesna, w zależności od tego, czego oczekujesz. To jest właśnie wspaniała rzecz w sztuce! Jeśli masz zamiar przeprojektować biuro, a może po prostu przenosisz kilka rzeczy, aby nadać przestrzeni świeższy wygląd, sprawdź online opcje mebli biurowych w Londynie. Zacznij tworzyć przestrzeń, z której Twoi pracownicy będą dumni, w której poczują się zainspirowani, a także miejsce, które da odwiedzającym idealne pierwsze wrażenie o tym, kim jesteś jako firma.

Czy widziałeś ostatnio jakieś wspaniałe biurowe dzieła sztuki? A może chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni odrobinę artyzmu? W Calibre zawsze czekamy na propozycje, którymi możemy podzielić się z klientami, więc daj nam znać, co myślisz o tej całej potędze sztuki! Zgadzasz się z nami? Czy uważasz, że biura nie powinny być związane ze sztuką? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Podążanie z duchem czasu jest bardzo ważne, ale musimy mieć pewność, że czasy te odzwierciedlają również wszystko, co dotyczy samej firmy. Jeśli sztuka może to zrobić, a jednocześnie stworzyć przestrzeń, która inspiruje i motywuje pracowników, to z pewnością jest to coś, co trzeba zrobić?