Trwa ładowanie proszę czekać ...

Niewygodne fotele biurowe niszczą Ci zdrowie!

20 września 2016

Chyba większość pracowników biurowych będzie spędzać czas w pracy zaczynając od kawy. Filiżanka kawy, aromat, dźwięk pracującego ekspresu to wszystko będzie nas stawiać na nogi. Potem stawiamy kubek na biurku i rozpoczynamy swoje 8 godzin zmagania się z pracą, a przerwy następują wyłącznie na wypicie kolejnej kawy. Może się to wydaje lekkie i przyjemne, ale nasz kręgosłup będzie widział to nieco inaczej.

Bolą Cię plecy? Chyba znamy przyczynę Twojego problemu

Jeśli będziemy spędzać 8 godzin za biurkiem ze wzrokiem, który wpatrzony będzie w jeden punkt to niestety nie będzie to naturalne dla naszego organizmu. Kręgosłup funkcjonuje tak, że lubi być w ruchu i powinniśmy się starać, by tak właśnie funkcjonować. Jeśli większość czasu będziemy w jednej pozycji to niestety obciążenia będą aż o około 40% większe. Jest to rzeczywiście poważny problem. W czasie ruchu nasze mięśnie bardzo mocno zaczynają pracować. Jeśli będziemy się garbić to dodatkowo będziemy jeszcze bardziej obciążać kręgosłup i problemy mogą rosnąć.

Uciążliwy ból kręgosłupa

Fotele ergonomiczne bezcennym wsparciem dla kręgosłupa

Ortopedzi na te problemy staraj się od dawna zwracać uwagę u mówią o tym, że lepiej byłoby zmienić formę życia i pracy. jednak obecnie już nie da się odciągnąć ludzi od biurek. To niestety niemożliwe. Zmiany cywilizacyjne doprowadziły do tego, że pracujemy przy biurkach i tak właśnie będzie to wyglądać. Wydaje się, że specjalne ergonomiczne fotele mogą być jednym wsparciem dla naszego organizmu. To właśnie stanie się tym elementem, który jakoś wzmocni nasz kręgosłup. Producenci wprowadzają co jakiś czas nowe mechanizmy, które mają sprawić, że taki fotel będzie coraz lepszy i stanie się tym elementem, który będzie wspierał nasz organizm.

Jak dbać o kręgosłup?

Fotel biurowy nie będzie jednak całkowicie rozwiązywał naszych problemów. Dla kręgosłupa bardzo ważny będzie ruch, dlatego warto zmieniać pozycję i po pracy przy biurku decydować się na nieco więcej ruchu, wtedy będzie to skuteczne wsparcie dla organizmu.