Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy fotel gabinetowy może dbać o twój kręgosłup?

20 września 2016

Dla niektórych może to być zaskakujące, ale nasz kręgosłup będzie lubił jak się ruszamy. Dla niego dużo gorsze jest leżenie na kanapie czy też siedzenie w jednej pozycji. Niestety praca bardzo często wymaga od nas siedzenie przez wiele godzin. W takiej sytuacji wybrać należy dobry fotel biurowy. W trosce o zdrowie trzeba wybierać spośród dobrych produktów. na rynku jest ich wiele i wydaje się, że chyba każdy będzie w stanie wybrać spośród nich coś interesującego. Konstrukcja takiego fotela musi być zgodna z obowiązującymi zasadami ergonomii.

Jakość foteli ergonomicznych

Ergonomiczny, czyli jaki?

Siedzisko ergonomiczne to takie, które bierze pod uwagę to jak wygląda wymiar osoby, która będzie z niego korzystać. Zalecenia, które związane są z ergonomią będą bardzo szerokie i szczegółowe. Obejmować mogą wysokość, głębokość, kąt pochylenia siedziska czy oparcia. Warto zwracać uwagę na rozstawienie podłokietników oraz dobrze przygotowane oparcie a także siedzisko, które będzie dopasowane do krzywizny fizjologicznej naszego ciała. Wybrać powinniśmy taki fotel, który ma wiele możliwości regulowania. Dzięki temu będzie łatwiej można go dopasować do wymiarów ciała. Trzeba dobrać odpowiednio synchronizację oraz położenie kluczowych elementów konstrukcyjnych. Zalecenia ergonomiczne, które są związane z dopasowaniem elementów regulacyjnych będą bardzo ważne.

Stabilny ergonomiczny fotel

Stabilizacja fotela

Fotel musi się charakteryzować dobrą stabilnością oraz musi mieć takie rozwiązania, które umożliwią blokowanie mechanizmu jezdnego. Fotel, który wpłynie korzystnie na nasz kręgosłup to taka propozycja, która będzie również dawała nam szansę na dynamiczne siedzenie, a więc będzie to podążający za nami fotel. Mamy kilka ważnych spraw, które należy brać pod uwagę, jeśli chcemy mieć naprawdę dobry fotel. Jeśli fotel jest stabilny to już podstawa do tego, by dać mu dobrą ocenę.

Należy zwracać uwagę na bazę, na jakiej taki fotel będzie się znajdował. Dobra konstrukcja nie może ograniczać u nas ruchu ramion. Dobrze będzie, gdy powierzchnia siedziska jest płaska. Natomiast oparcie musi sięgać powyżej łopatek, tak by dawało odpowiednią stabilność dla naszych pleców.