Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wygodne krzesło do pracy biurowej

21 września 2016

Może to być zaskakujące, ale praca przy biurku może być bardzo męcząca. Człowiek ma taką naturę, że powinien być mobilny. Jeśli spędzać się będzie wiele godzin na siedząco mogą się pojawić różnorakie dolegliwości dotyczące naszego kręgosłupa. Jeśli chcemy uniknąć takich problemów należy wybrać sobie dobre krzesło biurowe.

Jak szukać tego najlepszego?

Najważniejsze kryterium – kształt i budowa krzesła

Na początek należy mówić o ergonomii krzesła obrotowego. Musi być ono tak przygotowane, że nasz kręgosłup będzie miał pozycję litery S. jednocześnie ważne będzie oparcie na całej długości. W czasie siedzenia mięśnie jak się wydaje nie pracują. Ale to błędne przekonanie. Mają one do wykonania bardzo ciężką pracę i będą mocno obciążone. Jednocześnie kupując krzesło biurowe należy liczyć na to, że uda się skutecznie ochronić się przed napięciem mięśni. Jednocześnie ważna będzie także odpowiednia podstawa dla takiego krzesła. To ona gwarantować będzie komfort siedzenia i będzie to takie rozwiązanie, które umożliwi nam dbanie o postawę.

Wygląd i budowa krzesła

Komfort pracy

Wybierając dla siebie krzesło biurowe należy myśleć o dobrym siedzisku. Odpowiednia głębokość będzie bardzo ważna. Między innymi trzeba mieć trzy czwarte ud na siedzisku. Oparcie również musi mieć odpowiednią wysokość, tak by plecy miały dobre podparcie również nad łopatkami. Dzięki temu będzie istnieć odpowiednie wsparcie. Jeśli kręgosłup ułoży się w kształcie litery S to będzie można oczekiwać komfortu siedzenia. Zwracać należy uwagę na to, by lędźwiowy odcinek kręgosłup miał możliwość uwypuklenia. Do istotnych elementów zaliczyć należy również odpowiednio przygotowane podłokietniki z regulacją.

Możliwość regulacji

Krzesło biurowe musi posiadać dopasowanie na wielu płaszczyznach. Dzięki temu krzesło będzie można przygotować pod kątem danej osoby, która na nim usiądzie. Jeśli mamy regulowaną wysokość oparcia łatwiej będzie dopasować je do naszego kręgosłupa. Zazwyczaj regulacja obejmuje także odchylenie oparcia. Siedzenie w jednej pozycji przez dłuższy czas będzie powodowało mocne obciążenie dla kręgosłupa, dlatego należy na to uważać.